Maszyny pakujące typu flow-pack (HFFS) to najpowszechniej stosowane urządzenia przeznaczone do pakowania różnorodnych produktów w folię termozgrzewalną.

 

Nasza oferta obejmuje szeroki zakres maszyn produkowanych przez firme RGD Mape zarówno, jeśli brać pod uwagę mocowanie folii (górne lub dolne) a także uklad pracy mechanizmu zgrzewania i odcinania poprzecznego (rotacyjny lub w ukladzie box motion).

 

Maszyny w górnym podawaniem folii i rotacyjnym układem pracy szczęk to klasyczne flowpacki. VR-1, VR-4, VR-6 Genio oraz rodzina VR-8 Basic i Master są dedykowane do pakowanie regularnych produktów, gdzie wymagane jest dolne połozenie zgrzewu wzdłużnego

 

Rodzina maszyn VR-7 Box i VR-7 Box Milenium charakteryzuje się dolnym mocowaniem folii oraz układem pracy zgrzewadła poprzecznego w układzie box motion co pozwala na pakowanie nieregularnych produktów i pakowanie w atmosferze ochronnej. Cechą charakterystyczną tych maszyn jest tasmowy transporter podający i bariera świetlna do detekcji produktu przez co maszyna sama dobiera sobie długość opakowania.

 

Jeśli Państwa opakowanie wymaga hermetycznego zgrzewu poprzecznego i zgrzewu wzdłużnego położonego na spodzie produktu – zaproponujemy maszyne z rodziny VR-8 Box lub VR-8 Box stratos

 

Wreszcie ostatnią propozycją firmy RGD jest flowpack VR-2 PG – jest to prosta maszyna z dolnym podawaniem folii i rotacyjnymi szczękami, ale wyposażona w taśmowy podajnik wstępny dzieki czemu możemy na niej pakować produkty o różnej długości w jednym cyklu – maszyna sama dobiera sobie właściwą długość worka.